Новини ULA

Автомобільний транспорт став лідером з перевезень

Новини Альянсу | Alliance News
Найбільше було експортовано залізничним транспортом – понад 3 млн тонн. На другому місці – морський транспорт, 2,9 млн тонн. На третьому – автомобільний транспорт, 1,4 млн тонн. Решта товару була експортована повітряним транспортом, трубопроводами та лініями електропередач.

Натомість, у грошовому вимірі автомобільний транспорт суттєво випередив усі інші види транспорту.

У серпні Україна експортувала товарів загальною вартістю 3,36 млрд доларів. До речі, це більше, ніж у липні на майже пів мільярди. Більшість вантажів на загальну суму понад 1,12 млрд доларів наші перевізники доставили саме до країн ЄС.

Майже 44%, або 1,5 млрд доларів від загальної вартості усього обсягу експорту склали товари, вивезені автомобільним транспортом. Залізницею та морським транспортом товарів було вивезено на понад 788 млн доларів та майже 996 млн доларів відповідно.
По імпорту ситуація ще більш вражаюча – автотранспорт став лідером як у грошовому, так і у товарному вираженні. З майже 2 млн тонн ввезених до України товарів, понад 1,1 млн тонн (56%) було доставлено саме автотранспортом. Морським транспортом та залізницею – 282 тис тонн (8%) та 487 тис тонн (12%) відповідно.

У грошовому вимірі дані імпорту вражають ще більше. Загальна вартість товарів завезених автотранспортом складає 3,23 млрд доларів або 74% (!) усього обсягу імпорту. Відповідно залізницею та морськими шляхами було імпортовано майже 332 тисяч доларів (8%) та 517 тисяч доларів (12%).

У вересні ці дані принаймні у товарному вираженні мають змінитися. У першу чергу на користь морського транспорту, оскільки продовжують набирати обертів наші одеські та дунайські порти і ми сподіваємось, що загальний обсяг експорту там становитиме не менше 5 млн тонн.

У найближчій перспективі автомобільне сполучення все ще матиме ключове значення для нашої економіки.

Навіть при значному зростанні обсягів експорту іншими видами транспорту, автошляхи одначе будуть домінувати у структурі транспортних перевезень. Якщо проаналізувати структуру експорту, то виявиться, що середня вартість однієї тонни товарів експортованих автотранспортом майже утричі (!) вища за середню вартість тонни вивезеної морським транспортом і майже у п’ятеро (!) – залізничним.

Саме тому нам і нашим сусідам потрібно налагоджувати максимально швидкий проїзд вантажівок через кордон. Нашими ж пріоритетами мають стати розробка програм підтримки наших перевізників, розбудова транспортної мережі, у тому числі доріг, та прикордонної інфраструктури.